Kvietimas į koncertą

Kvietimas į koncertą

Maloniai kviečiame Jus į Kauno žydų bendruomenės organizuojamą koncertą, skirtą dainininkės Nechamos Lifšicaitės 95-osioms gimimo metinėms, “Jidiš vėl skamba Kaune. Žydų lakštingala iš Laikinosios sostinės”.
 
Koncerto laikas: spalio 24 d. 18 val.
Koncerto vieta: Kauno valstybinė filharmonija (E. Ožeškienės g. 12)
Atlikėjai: N. Lifšicaitės mokinė Sveta Kundish, vokalas (UKR/IL)
                                                   Patrick Farrell, akordeonas, fortepijonas (JAV)
                                                   Rasa Vaičiulytė, kontrabosas (LT)
                                                   Dainius Buika, klarnetas (LT)
Koncerte skambės: žydų liaudies bei autorinės dainos iš N. Lifšicaitės repertuaro.
Koncertą organizuoja: Kauno žydų bendruomenė
Koncertą finansuoja: Kauno m. savivaldybė
                                     Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės
                                     Geros valios fondas
Renginys nemokamas

Legendinė jidiš dainų atlikėja Nechama Lifšicaitė gimė Kaune 1927 m. spalio 7 d. Po vokalo studijų Kaune ir Vilniuje savo karjerą ji pradėjo kaip operos dainininkė, tačiau gana greitai nusprendė visas jėgas skirti žydų tautos muzikinio paveldo ir jidiš kalbos populiarinimui, bene pirmoji kartu su bendraminčiais parengė muzikinę programą jidiš kalba. Ji buvo vadinama „žydų lakštingala“ ir iki išvykimo į Izraelį 1969 m. buvo pati žinomiausia ir populiariausia jidiš dainų atlikėja tuometinėje Sovietų Sąjungoje, gastroliavusi ne tik joje, bet ir Europos šalyse. Dėl savo koncertinės programos ir tautinę savimonę žadinančios veiklos N. Lifšicaitei ne kartą teko susidurti su valdžios cenzūra, atšaukiamais koncertais, net KGB tardymais ir grėsme būti įkalintai. Repatrijavusi į Izraelį Nechama Lifšicaitė tęsė muzikinę karjerą, pasirodė daugelyje prestižinių pasaulio koncertų salių, aktyviai kalbėjo apie žydų padėtį Sovietų Sąjungoje bei niekada nepamiršo Lietuvos, į kurią sugrįžo kaip dainininkė, vos gimtajai šaliai atkūrus nepriklausomybę. Žydų lakštingala iš Kauno mirė Tel Avive 2017 m.

Šiemet minime Nechamos Lifšicaitės 95-ąsias gimimo metines. Kauno žydų bendruomenė nuoširdžiai kviečia jus į šiai sukakčiai skirtą koncertą, kuriame dalyvauti pakvietė vieną mylimiausių N. Lifšicaitės mokinių Svetą Kundish (UKR/IL), tikrą šių laikų jidiš muzikos žvaigždę, ir jos muzikinį partnerį bei vyrą, akordeonistą ir pianistą Patrick Farrell (JAV). Koncerte skambės Nechamos Lifšicaitės repertuaro kūriniai, kurie išpopuliarėjo Nechamos dėka ir kuriuos Sveta Kundish išmoko tiesiogiai iš savo įstabios mokytojos. Programoje girdėsite žydų liaudies bei autorines dainas, daugelis kurių buvo sukurtos specialiai N. Lifšicaitei, leisitės į spalvingą muzikinę kelionę, kurioje atrasite ir džiaugsmingas šokio melodijas, ir jautrias, skausmingas balades, ir ugningas, laisvės bei nepriklausomybės siekius išreiškiančias dainas.

Sveta Kundish ir Patrick Farrell yra gerai žinomi ir mylimi jidiš muzikos pasaulyje. Iš skirtingų šalių kilę, Berlyne gyvenantys muzikantai daug gastroliuoja Europoje ir Šiaurės Amerikoje ne tik kaip atlikėjai, bet ir kaip mokytojai, vertinami ne tik dėl jidiš dainų bei klezmerių muzikinių tradicijų išmanymo, bet ir dėl gebėjimo savitai ir šiuolaikiškai jas interpretuoti. Jų atlikimo preciziškumas ir subtilumas, pagarba kūriniui ir žiūrovui bei ypatingas emocionalumas, gyvenimas kiekviename kūrinyje nepalieka abejingų ir tampa jaudinačia bei ilgai nepamirštama muzikine patirtimi.

Nechamos Lifšicaitės atminimui ir 95-osioms jos gimimo metinėms skirtame koncerte S. Kundish ir P. Farrellui talkins kviestiniai svečiai iš Vilniaus, seni jų bičiuliai, entuziastingi žydų muzikinio paveldo puoselėtojai, grupės „Klezmer Klangen“ nariai Rasa Vaičiulytė (kontrabosas) bei Dainius Buika (klarnetas).

Daugiau apie atlikėjus: