Atlikėjo Leonardo Coheno skulptūra rado nuolatinę vietą Vilniaus senamiestyje

Atlikėjo Leonardo Coheno skulptūra rado nuolatinę vietą Vilniaus senamiestyje

Skulptūros atidengimas vyks spalio 21 d., 15 val., Pylimo g. 38.
Lietuviškų šaknų turintį žydų kilmės atlikėją Leonardą Coheną vaizduojančiai skulptūrai rasta nuolatinė vieta. Skulptoriaus Romualdo Kvinto darbas bus perkeltas iš laikinos vietos Šv. Mykolo gatvėje, restorano „Gabi“ kiemo, į skverą prie Ligoninės ir Pylimo gatvių sankryžos.
Vieta pasirinkta neatsitiktinai. Ji glaudžiai siejasi su žydų istoriniu palikimu bei kultūra: netoli yra Vilniaus choralinė sinagoga, truputį toliau stovi Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, skveras patenka į Vilniaus didžiojo geto ribas.
„L. Coheno skulptūra, kartu su kitais dviem R. Kvinto darbais – „Vandens nešėju“ ir žydų daktaro Cemacho Šabado skulptūra – sudaro savotišką trikampį ir įamžina žydų palikimą“, – pastebėjo John’as Afseth’as, mokslų daktaras, Vilniuje gyvenantis verslininkas, gyvenantis Vilniuje, kuriam kilo idėja padovanoti L. Coheno skulptūrą miestui. Pasak jo, tai kartu ir didesnio plano – padaryti Vilnių pasaulio rokenrolo sostine, dalis.
„Planuose buvo padovanoti miestui devynias panašios tematikos skulptūras. Ar tai bus įgyvendinta – dar sunku pasakyti“, – sakė J. Afseth’as. Jis džiaugiasi, kad sostinėje jau stovi John Lennon, Frank Zappa skulptūros, todėl sukurti rokenrolo sostinę, anot J. Afseth’as, visai įmanoma.
Kūrinys, skirtas įamžinti pasaulinio garso atlikėją, laikinoje vietoje pastatytas prieš trejus metus. Tai paskutinis šviesaus atminimo skulptoriaus R. Kvinto darbų. Menininkas skulptūros nespėjo užbaigti, jo darbus pratęsė jo mokinys Martynas Gaubas. L. Coheno ryšys su Lietuva nebuvo tiesioginis. Atlikėjas gimė 1934 m. Monrealyje, Kvebeko provincijoje, tačiau jo abu seneliai buvo litvakai.
L. Coheno motina Masha Klonicky buvo garsaus Vilniaus rabino Solomono Klonicky dukra, o senelis iš tėvo pusės Lyonas Cohenas, Kanados žydų kongreso įkūrėjas, taip pat buvo gimęs Lietuvoje, Vilkaviškio rajone esančiuose Budviečiuose.
Būdamas paauglys L. Cohenas išmoko groti gitara ir subūrė grupę „Buckskin Boys“, rašė dainas. Pasaulyje žinomo kanadiečių atlikėjo kūryba turėjo didelę įtaką daugeliui menininkų. Jo dainos „Hallelujah“, „Suzanne“ ir kiti hitai buvo perdainuotos šimtus kartų įvairių atlikėjų.
Skulptūros atidengimas vyks spalio 21 d., 15 val., Pylimo g. 38.