Gegužės mėnesį Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje įvyko Panevėžio miesto žydų bendruomenės garbės narės Onos Juospaitienės darbų paroda.

Gegužės mėnesį Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje įvyko Panevėžio miesto žydų bendruomenės garbės narės Onos Juospaitienės darbų paroda.

2006 m. Ona pradėjo aktyviai dalyvauti Panevėžio miesto žydų bendruomenės veikloje – kaip savanorė, dizainerė ir dailininkė. Nuo to laiko ji išliko ištikima bendruomenės narė, nuolat pristatanti savo rankomis kurtus paveikslus ir aplikacijas įvairiuose renginiuose. Ji pradėjo kurti fotoekspozicijas bendruomenėje, padėjo organizuoti įvairias žydų šventes, vykdė edukacinius projektus apie žydų istoriją ir Holokausto tragediją.

Renginio akimirkos / PŽB nuotr.

Iš O. Juospaitienės kalbos, sakytos atidarant parodą:

„Esu kilusi iš Biržų rajono, Papilio miestelio. Vadinuosi Ona-Oneta Baranauskaitė-Juospaitienė. 1966 m. atvykusi gyventi į Panevėžį, labai ilgėjausi sceninio meno, senelio ir tėčio grojamų armonikos garsų, mamos dainų. Tas gimtinės ilgesys ir atvedė mano vaizduotę – tą grožį sudėjau į atvirukus ir paveikslus.
1988 m. man suteiktas tautodailininkės vardas. Esu baigusi režisūrą, kur menas buvo papildoma disciplina. Dirbdama Žemynos vidurinėje mokykloje apsigyniau vyresniosios pedagogės vardą meninių darbų ir etnografijos srityje. Meniniai darbai visada buvo šalia manęs.
Mano kūriniai iškeliavo ir svečiuojasi Amerikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Anglijoje, Australijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Švedijoje, Jordanijoje ir Japonijoje. Jų tiek daug, kad užtektų apjuosti visą Lietuvą.
Nuo 2018 m. dalyvauju Japonijoje, Tokijo mieste, rengiamoje Japonijos ambasados parodoje „Paralym Art World Cup“. Tai pasaulinė meninių darbų paroda, kurioje kasmet atrenkama 100 darbų iš 800 pateiktų. Dešimt geriausių – apdovanojami. Mano darbai tris kartus pateko tarp šių laimingųjų ir buvo įvertinti – turiu sertifikatus bei dovanas.
Šiuo metu jau paruoštas darbas naujai parodai, pavadinimu „Aistra“. Kūrinio temą atsiunčia organizatoriai iš Japonijos, o menininkas pagal ją turi sukurti darbą, atitinkantį visus reikalavimus. Kūrinio aprašą rašau anglų kalba.
Mano darbuose atsispindi meninė išraiška, gamtos grožis ir besikeičianti spalvų gama.“

Renginio akimirkos / PŽB nuotr.

Gausiai susirinkę tautodailininkės gerbėjai ir draugai su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo parodą. Renginyje dalyvavo ir Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman, kuris pasveikino Oną Juospaitienę su įspūdinga paroda, įteikdamas  jai dovaną, palinkėjo sėkmės ir tolesnio, ilgamečio bendradarbiavimo su Panevėžio miesto žydais.

Renginio akimirkos / PŽB nuotr.