Seimo pirmininkas V.Pranckietis su Izraelio Kneseto pirmininku aptarė tiesioginių skrydžių būtinybę

Seimo pirmininkas V.Pranckietis su Izraelio Kneseto pirmininku aptarė tiesioginių skrydžių būtinybę

Vilnius, rugsėjo 13 d. (BNS). Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, trečiadienį susitikęs su Vilniuje viešinčiu Kneseto pirmininku Juliu Joeliu Edelšteinu, aptarė būtinybę tarp šalių atidaryti tiesioginį oro susisiekimą.

„Kneseto pirmininkas pasakė, kad tai būtų labai gerai, kad tai yra siekiamybė ir, matyt, ateity tai galėtų įvykti. Tai paskatintų turizmą“, – po susitikimo Seime žurnalistams sakė V.Pranckietis. Anot jo, Lietuvą kasmet aplanko apie 20 tūkst. turistų iš Izraelio. 

„Galėtų ir mūsų žmonės važiuoti pasišildyti. Kaip jie pasakė neformaliame pokalbyje – kai mūsų jūra būna pati šilčiausia, tai jų būna pati šalčiausia. Mūsų žmonės galėtų prasitęsti atostogas ir vasarą toje šalyje“, – svarstė V.Pranckietis.

Šiuo metu iš Vilniaus į Tel Avivą skraidina tik pigios oro linijos „Wizzair“.

Pasak V.Pranckiečio, per susitikimą su Kneseto vadovu taip pat aptarta saugumo situacija, ekonominis bendradarbiavimas.

Seimo vadovas užsiminė, kad Lietuvą ateityje domintų suskystintų dujų importas iš Izraelio, jeigu būtų tokia galimybė. „Jie turi dujų telkinių, mes perkame dujų, mes suinteresuoti, kad mūsų žmonėms būtų kuo pigiau šildytis. Jeigu būtų pasiūlyta tinkama kaina, būtų labai gerai“, – teigė jis.

Lietuvos parlamento vadovas pabrėžė, kad jo ir Kneseto pirmininkai požiūriai sutapo į padėtį Ukrainoje.

„Žinoma, palietėme Ukrainos klausimą. Jie taip pat solidarizuojasi su Ukraina, nepripažįsta Krymo aneksijos, žino, kad tą problemą reikia baigti vienareikšmiai – teritoriniu Ukrainos vientisumu“, – tvirtino V.Pranckietis.

Lietuva taip pat paprašė Izraelio palaikyti jos poziciją dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės, ją Lietuva laiko nesaugia ir siekia, kad kitos šalys nepirktų jos energijos.

J.J.Edelšteinas savo ruožtu siūlė pasidalyti su Lietuva patirtimi, kaip reikia bendrauti su savo diaspora užsienyje.

Svečias taip pat pasiūlė rengti tarpparlamentines vaizdo konferencijas.

Per trijų dienų vizitą Kneseto pirmininkas susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu, aplankys Panerių memorialą, Žydų bendruomenės centrą, Šolomo Aleichemo ORT gimnaziją.

Lietuva tarptautinėje diplomatijoje yra viena iš tvirčiausių Izraelio rėmėjų Europoje. 2011 metais Lietuva buvo viena iš vos 14 valstybių, balsavusių prieš Palestinos narystę UNESCO, šiemet gegužę šioje organizacijoje balsavo prieš rezoliuciją, smerkiančią Izraelio veiksmus Jeruzalėje ir Gazos ruože.

Izraelio kompanija „Rafael“ yra gavusi didelį užsakymą iš Lietuvos kariuomenės – ji įrengs bokštelius vokiškiems šarvuočiams „Boxer“.