“Likimų” vakaras su Amerikos virtuozais

Balandžio 19 d. į “Likimų” vakarą Jaschos Heifetzo salėje, kuri yra Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje, susirinko visi, norintys ne tik pasiklausyti koncerto, bet ir susitikti su ansambliu “Amerikos virtuozai”. Šie virtuozai tai – talentinga kūrybinė Borowskių šeima iš Baltimorės (JAV): Elizabet Borowski (fortepijonas), Emanuel Borowski (smuikas), Frances Borowski (violončelė), Charles Borowski (lūpinė armonikėlė, vokalas). Pasak garsaus smuikininko Boriso Traubo, “Amerikos virtuozais” Borovskių šeimą pavadino Vokietijos spauda po jų koncerto Vokietijoje. “Man pasisekė susipažinti su šiais įdomiais muzikantais jų pirmojo vizito į Lietuvą metu.

Koncerto pavadinimas -” Muzika – geriausias tiltas tarp žmonių “, – išreiškia ir Borovskių moto. Koncertuodama pačiai įvairiausiai publikai, ši šeima patvirtina, kad muzika sujungia žmones per realius pojūčius. Dar juos vadina Gerosios valios ambasadoriais. Jie koncertavo Izraelyje žydų ir arabų auditorijai. Muzikantai grojo Kuboje ir Vietname, dar tuo laiku, kai JAV ir šių šalių santykiai buvo įtempti. Be to Borovskiai padeda įvarių šalių muzikantams, organizuodami jų koncertus Amerikoje,- paskojo Borisas Traubas.

Ansamblio “Amerikos virtuozai” vadovas Charles Borovski padėkojo Lietuvos žydų bendruomenei už galimybę groti Jaschos Heifetzo salėje. “Lietuvoje mes koncertuojam trečią kartą, čia susitikom įvairių žmonių, mes tikime, kad visi jie –  viena šeima. Muzika ir kultūra jungia mus, vienija pasaulį,- sakė Charles Borowski.

Amerikos muzikantai grojo kompozitorių: Poulenko, Gershvino, žydų melodijų popuri, taip pat jų pačių kompozicijas. Vakarą vedė profesorius Leonidas Melnikas.

>>Akimirkose svečių pasirodymas Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje.