LŽB vyko šachmatų turnyras, skirtas Vasario 16-tai

LŽB vyko šachmatų turnyras, skirtas Vasario 16-tai

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje vasario 14 d. 11.00 val. prasidėjo elitinio šachmatų ir šaškių klubo „Rositsan ir Maccabi“ šachmatų turnyras, skirtas Vasario16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Susirinkusius pasveikino turnyro direktorius FIDE meistras Borisas Rositsanas, perdavęs žodį Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui, kuris, kaip žinia, yra geras šachmatininkas, įrodęs tai  pradėdamas šį turnyrą. Jis laimėjo partiją, sužaidęs su daugkartine Lietuvos čempione Maryte Kartanaite. Pasak V.Landsbergio, ” žaidžiant  šachmatais,  yra svarbu neprarasti  iniciatyvos ir nepasiduoti. Svarbu, kiek tu užimi erdvės. Priešas, atrodo,  tave spaudžia  pasiduoti, bet neprarask iniciatyvos. Malonu , kad  šachmatininkai pagerbia Vasario  16-ąją, o Borisas Rositsanas nori parodyti Lietuvos istoriją per šachmatus. Šachmatai yra gyvenimo mokykla, šalies kultūros dalis , turėjusi  įtakos ir mūsų Nepriklausomybei“.LŽB pirmininkė Faina Kukliansky kalbėjo, kad šachmatininkai – išsilavinę ir gerbiami žmonės. Šie metai yra skirti Lietuvos prezidentui Pasaulio Teisuoliui Kaziui Griniui, kuris taip pat buvo geras šachmatininkas, Holokausto metu išgelbėjęs nuo žūties šachmatininką Dimą Gelperną.

Seimo narys Julius Sabatauskas dėkojo LŽB, kad padeda šachmatininkams ir didžiuodamasis, prisiminė, kad jam jaunystėje pavyko sužaisti lygiosiomis su garsiu Lietuvos čempionu Isaku Vistaneckiu. Šachmatininkams gerai žinomas terminas – patas dažnai būna ir politikoje, – juokaudamas priminė Seimo narys.

Nuotraukose turnyro akimirkos skaityti plačiau

 

  • 332b6b05-17f9-4554-880a-50794b55861a