Žydų bendruomenė smerkia Kinijos atstovų pareiškimus dėl mažumos padėties Lietuvoje

Žydų bendruomenė smerkia Kinijos atstovų pareiškimus dėl mažumos padėties Lietuvoje

15min.lt

Lietuvos žydų bendruomenė su nuostaba ir susirūpinimu stebi Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai pranešimus, esą žydai ir kitos Lietuvos tautinės mažumos čia, Lietuvoje, kenčia nuo „rimtos diskriminacijos“ ir priespaudos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nors tarp žydų bendruomenės ir Lietuvos valdžios institucijų vyksta atviras ir laisvas dialogas dėl praeities įamžinimo ir kitų skaudžių istorinių aspektų, susijusių su Holokaustu, mes griežtai atmetame bet kokius kaltinimus, esą žydai Lietuvoje šiandien patiria diskriminaciją.

„Lietuva yra demokratinė šalis, gerbianti savo piliečius žydus ir užtikrinanti visų savo piliečių teises. Galbūt kartais turime skirtingas nuomones apie Antrojo pasaulinio karo metais nacių ir jų vietinių kolaborantų sunaikintą arba negrąžintą mūsų paveldą bei turtą, tačiau esame aktyvi laisvos ir demokratinės Lietuvos visuomenės dalis. Mūsų šalyje laisvai reiškiame savo nuomonę, palaikome atvirą dialogą su institucijomis bei kitomis visuomenės grupėmis. Yra absoliučiai nepriimtina, kuomet melu ir manipuliacijomis bandoma įtraukti mūsų mažą bendruomenę į tarptautinių tarpusavio nesutarimų sprendimą“, – teigė Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė linki, kad visos tautinės mažumos Kinijos Liaudies Respublikoje turėtų užtikrintas tokias pat žmogaus teises ir laisves, kokias mes turime čia, Lietuvoje. Raginame Kinijos vyriausybės atstovus nemanipuliuoti Holokausto tema šiandieninėse politinėse kovose su Lietuva, tokiais veiksmais žeidžiant visų Holokausto aukų atminimą