Šiauliuose vyks dviračių lenktynės

Šiauliuose vyks dviračių lenktynės

© Parengta pagal organizatorių inf.

.

Liepos 25 dieną Šiaulių miesto gatvės virs dviračių lenktynių trasa. Visą dieną vyksianti dviračių fiesta prie starto linijos sukvies dviračių sporto entuziastus. Skirtingose grupėse varžysis profesionalai, mėgėjai, vaikai ir neįgalieji. Jau 10-ąjį kartą vyksiančios Šiaulių dviračių lenktynės simboliškai papildys Šiaulių sporto šimtmečio renginius. Šiaulių dviračių sporto istorija siekia 100 metų, tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariai dviratininkai Isakas Anolikas ir Juozas Vilpišauskas buvo šiauliečiai. Dabar Šiaulių olimpiečių tradiciją tęsia Gediminas Bagdonas, 10-ųjų Šiaulių dviračių lenktynių garbės dviratininkas.

Pirmieji prie starto linijos išsirikiuos mažieji dviratininkai. Po jų startuos „Minkime kartu“ grupės nariai. Šiauliečiai ir miesto svečiai, užsiregistravę grupėje „Minkime kartu“, draugiškai mins 7 km simbolinį lenktynių ratą.

Mėgėjų grupėje startuos ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė. Savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams, dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, iki šiol rengę gegužę, šįkart jie jungiasi į miesto dviračių lenktynes. Šiaulių apskrities žydų bendruomenės nariai ne tik važiuos drauge su visomis bendruomenėmis, bet ir visus dalyvius vaišins gardžia koše.

Dviračių sporto entuziastai ir profesionalai galės išbandyti savo jėgas įveikdami 35 km, 63 km ir 98 km distancijas. Elito trasą (98 km) įveiks ir olimpietis Gediminas Bagdonas, kiti profesionalūs dviratininkai. Profesionalūs plento dviratininkai varžybų metu išvysto iki 70 kilometrų per valandą greitį, tad greičio ir adrenalino tikrai netrūks.

Šiaulių dviračių lenktynės šiemet bus unikalios ir tuo, kad prie starto linijos stos neįgaliųjų grupė. Neįgaliojo vežimėliu judantys žmonės įveiks tą pačią trasą kaip ir „Minkime kartu“ grupės dviratininkai – 7 kilometrus Šiaulių gatvėmis.

Visiems dviračių lenktynių dalyviams bus galima išmėginti savo jėgas atliekant užduotis, pratimus su dviračiais. Vaikų lauks įvairios sportinės pramogos, jas organizuos ir ves Šiaulių sporto centro „Dubysa“ treneriai.

Visi lenktynėse išduoti numeriai dalyvaus loterijoje, jos pagrindinis prizas – 1 000 eurų. Komandos, išsiskyrusios savo apranga ir masiškumu, bus apdovanojamos rėmėjų prizais.

www.skrastas.lt