Koncertas Čiunei Sugiharai – ypatingas iššūkis Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui

Koncertas Čiunei Sugiharai – ypatingas iššūkis Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui

lrytas.lt

Pakitusi kultūrinė realybė kelia naujus iššūkius, kurių drąsiai imasi Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Spalio 8 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks koncertas, skirtas Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-mečiui ir jo 120-mečiui pagerbti. Jo metu pirmą kartą savo istorijoje orkestras ir solistai gros būdami skirtingose pasaulio šalyse, nuotoliniu būdu. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ne pirmą kartą rengia koncertus, kuriais skatina kultūrinę draugystę su įvairiomis pasaulio šalimis. 2020-ieji paskelbti Čiunės Sugiharos, diplomato, kuris, suteikdamas Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms, išgelbėjo daugiau nei 6 tūkst. žmonių gyvybes, metais.

Orkestras, prisidėdamas prie šios iškilios asmenybės nuopelnų įprasminimo, ir skatindamas kultūrinius mainus, atliks lietuvių, japonų ir litvakų kompozitorių programą. Joje, be kita ko, net dvi premjeros – japonų kompozitorių Sh. Saharos ir Mizuki Aita specialiai šiam koncertui parašyti kūriniai.

Šiuo koncertu norime prisidėti prie išskirtinio diplomato pagerbimo Lietuvoje renginių, pristatydami lietuviškos, japoniškos ir litvakų muzikos programą, ir taip nutiesdami muzikinius tiltus tarp trijų geografiškai nutolusių, bet istoriškai labai susijusių šalių“, – pasakoja orkestro vadovas Nerijus Masevičius. Unikaliame koncerte be minėtų pasaulinių premjerų taip pat skambės Takashi Yoshimatsu, Maxo Brucho, Olego Bogdano (litvako, Jeruzalės muzikos akademijos profesoriaus, gimusio Vilniuje) ir Algirdo Martinaičio kūriniai.

Ypatingas iššūkis Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui yra tai, kad kartu su juo grosiantys nuotoliniu būdu solistai – vibrafonininkas M. Aita ir violončelininkė Kristina Reiko Cooper gros nuotoliu, iš savo šalių. Minėta violončelininkė, be kita ko, yra ir viena Sugiharos simfoninio orkestro įkūrėjų, apie ką ji papasakos nedideliame filmuke koncerto metu.

Nuoroda į bilietai.lt:
https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/kristoforo-orkestras-c-sugiharos-kelias-309697/

skaityti plačiau