Vilniuje įvyko Lietuvos sporto klubo „Makabi“ Makabiada

Po makabiados atidarymo ceremonijos: Kauno „Makabi“ pirmininkas Gercas Žakas, LSK „Makabi“ vykdantysis direktorius Daniel Dubrovin, LSK „Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas, LŽB pirmininkė Faina Kukliansky.

Varžybos vyko 6 sporto šakose: šachmatai, krepšinis 3×3, badmintonas, stalo tenisas, plaukimas, mini futbolas.

Atidarymas ir didžioji dalis varžybų vyko Tauro sporto mokykloje. Makabiadą iškilmingai atidarė LSK „Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas.

Šiemet Lietuvoje paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai, todėl ir makabiečiai skiria Makabiadą šiam iškiliam įvykiui pažymėti. Sveikinimo žodį makabiados dalyviams tarė LŽB pirmininkė Faina Kukliansky. Makabiados atidarymo dalyviai tylos minute pagerbė 1941 metų visų mažų Lietuvos miestelių žydų žudynes.

Trumpai apie nugalėtojus:

Šachmatų varžybose nugalėjo aukščiausią reitingą tarp dalyvių turėjęs Romanas Buršteinas (Vilnius), surinkęs maksimalų taškų skaičių – 9 iš 9. Antrą vietą iškovojo dešimtmetis šiaulietis, Europos Makabi žaidynių 2019 Budapešte dalyvis Daniel Šer – 7,5 taško.

Momentas iš šachmatų turnyro: jauniausias varžybų dalyvis – Daniel Šer (2 vieta), stovi Aronas Galperinas (3 vieta), Vladimir Segal (4 vieta).Sėdi kairėje Feliks Aškenazi.

Varžybų svečias, tarptautinis didmeistris Eduardas Rozentalis, su šachmatų veteranu Lev Degetman ir žinomų vaikų treneriu, varžybų vyr.teisėju – Rišard Fichman.

Trečią vietą užėmė pajėgus šachmatininkas Aronas Galpernas. Varžybas aplankė ir stebėjo garsus šachmatininkas, tarptautinis didmeistris Eduardas Rozentalis. Šachmatų varžybų vyr. teisėjas – Rišardas Fichmanas.

Krepšinio 3×3 varžybose dalyvavo dvi Šolomo Aleichemo mokyklos komandos (treneris Mantas Mikutavičius) ir pajėgi Kauno Makabi komanda, vadovaujama Levo Ilijonskio. Nugalėtojais tapo Šolomo Aleichemo mokyklos antroji komanda, trečia – Kauno „Makabi“. Varžybų vyr. teisėjas – Mantas Mikutavičius.

Šolomo Aleichemo gimnazijos fizinio lavinimo mokytojas Mantas Mikutavičius, krepšinio 3×3 treneris.

Badmintono vienetų varžybas laimėjo Lietuvos ir „Makabi“ rinktinės narė, Europos Makabiados čempionė Vitalija Movšovič, antras – Daniel Goldberg, trečias – Algimantas Plytnikas (visų jų treneris – Genadijis Plavinas). Dvejetų varžybas laimėjo Daniel Goldberg ir Algimantas Plytnikas, antri – Vitalija Movšovič kartu su savo tėvu Igoriu Movšovič. Treti buvo Virginija Savičė (Panevėžio „Makabi“) ir Vitalijus Bočkus (Šiaulių „Makabi“). Varžybų vyr. teisėjas – Genadijus Plavinas.

Mini futbolo varžybas laimėjo Vilniaus „Makabi“ komanda, laimėjusi prieš antrą vietą užėmusius Kauno „Makabi“ futbolininkus rezultatu 7:3. Varžybų vyr. teisėjas – Gercas Žakas.

Kauno mini futbolo komanda prieš varžybų atidarymą.

Stalo teniso varžybose varžėsi 8 dalyviai iš Vilniaus ir Panevėžio. Finale, po atkaklios kovos nugalėjo vilnietis Aleksandr Fukson, antras liko panevėžietis Ramūnas Balta.  Trečią vietą iškovojo Gintaras Zubrickas iš Panevėžio. Varžybose dalyvavo, bet šį kartą prizinių vietų neiškovojo, daugelio makabiadų prizininkas, veteranas Lazaris Soloveičikas. Varžybų vyr. teisėjas – Semionas Finkelšteinas.

Akimirka iš stalo teniso makabiados. Tolimesniame plane – Aleksandr Fukson (iš kairės) – varžybų nugalėtojas.

Plaukimo varžybose dalyvavo net 31 sportininkas, jų tarpe – 7 veteranai. Visi dalyviai plaukė 25 m laisvu stiliumi. Makabiados nugalėtoja tapo Europos makabiados čempionė Erika Filipavičiūtė, antrą vietą užėmė jos jaunesnioji sesuo Ugnė, trečia buvo Arina Nikitina.

Plaukikė Kamilė Ilijonskytė, kuri išvakarėse laimėjo plaukimo maratoną Balsio ežere, kartu su savo tėvu Levu Ilijonskiu ir Gercu Žaku.

Veteranų tarpe nugalėjo Natalija Tarelkina, antra – Gitana Tomaševičienė, trečia – Raja Virbilskienė. Vyrų varžybose jaunių tarpe nugalėjo Kristijonas Šreiberis, antras – Aleksej Devkš, trečias – Timofej Devkš. Suaugusiųjų tarpe nugalėjo Aidas Ganelinas, antras – Augustas Ganelinas, trečias – Simas Šerberis. Veteranų tarpe nugalėjo Albertas Sinevičius, antras – Panevėžio „Makabi“ pirmininkas – Gennadij Kofman, trečias – Dovydas Ganelinas.

Varžybų vyr. teisėjas – Daniel Dubrovin apdovanoja šachmatų varžybų nugalėtoją Romaną Buršteiną

Akimirka prieš nugalėtojų apdovanojimą.

Iškilmingas varžybų uždarymas įvyko kavinėje „Marceliukės Klėtis“, kur makabiados dalyviai užkando prieš kelionę namo.  Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti dalyvio medaliu, o nugalėtojai – taurėmis. Varžybų vyr. teisėjas – Daniel Dubrovin.