Čikagos universitete vyko diskusija “Pliuralizmo naratyvai Lietuvoje vakar ir šiandien”

Čikagos universitete vyko diskusija “Pliuralizmo naratyvai Lietuvoje vakar ir šiandien”

Antradienio vakarą UIC (University of Illinois at Chicago) universitete vyko diskusija “Pliuralizmo naratyvai Lietuvoje vakar ir šiandien”.

Diskusijos dalyviai – profesorius Tomas Venclova, LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, YIVO direktorius Jonathan Brent bei moderatorė lenkų literatūros ir lenkų-žydų studijų dėstytoja Karen Underhill – kalbėjo apie multikultūralizmo sankirtas Lietuvoje, kaip įvairios tautinės mažumos per daugelį amžių keitė ir kūrė Lietuvos valstybę, aptarė vienos iš Lietuvos tautinių mažumų, litvakų, indėlį į šalies kultūrinį, politinį gyvenimą, taip pat Holokausto ir istorinės atminties įamžinimą.

Generalinis konsulas  Mantvydas Bekešius dėkoja prof. T.Venclovai už perskaitytas eiles, Kultūros atašė Niujorke Gražinai Michnevičiūtei už pagalbą organizuojant ministro vizitą, diskusijos dalyviams už originalias mintis ir pasiūlymus, o visiems apsilankiusiems už aktyvų dalyvavimą, atvirus ir įdomius klausimus.
Nuotraukos – Sandros Scedrinos