Sėkmingiausia Lietuvos sporto klubo ,,Makabi” makabiada per visą istoriją.  Širdingai sveikiname!

Sėkmingiausia Lietuvos sporto klubo ,,Makabi” makabiada per visą istoriją. Širdingai sveikiname!

Nuotraukoje: Laiminga makabiados nugalėtojų ir prizininkų komanda: Erika Filipavičiūtė, Kamilė Ilijonskytė, Robert Nikitin, Kristijonas Šreiberis, Andrei ir Aleksei Fadejevi, trenerė Oksana Sinkevič komandos vadovas Artiom Perepelica, Delegacijos vadovas Semionas Finkelšteinas

Baigėsi 15-osios Europos ,,Makabi“ žaidynės Budapešte. 30 Lietuvos  sportininkų iškovojo 81 medalį. Daugiausia medalių, net 65 iškovojo 6 plaukikai. Visi jie turėjo galimybę dalyvauti nuo distancijose, kurių buvo nuo 12 iki 16 distancijų, taip pat ir estafečių. Jaunių grupėje Erika Filipavičiūtė iškovojo 13 medalių: 11 aukso (1 estafetė) ir 2 sidabro. Kamilė Ilijonskytė – laimėjo 8 medalius: 7 aukso (1 estafetė) ir vieną bronzos. Kristijonas Šreiberis – 11 medalių: 7 aukso  (1 estafetė), du sidabro, du bronzos medaliai. Robertas Nikitinas iškovojo 11 medalių: 5 aukso (1 estafetė), 2 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Trenerė Oksana Sinkevič. Plaukikų ir jaunių delegacijos vadovas – Artiom Perepelica.

Suaugusiųjų grupėje puikiai pasirodė broliai Fadejevai: Andrejus laimėjo 12 medalių, 3 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos. Aleksejus laimėjo 10 medalių: 5 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos.

Fechtuotojas Alan Rinkevič iškovojo aukso medalį individualioje įskaitoje ir 1 aukso bei 2 sidabro medalius komandinėse varžybose su kitų šalių sportininkais.

Puikiai pasirodė badmintonininkai Vitalija Movšovič ir Markas Šames, jie tapo makabiados čempionais vienetų varžybose. Markas Šames poroje su Daniel Tarachovskij iškovojo sidabro medalį. Vitalija Movšovič kartu su ukrainiete Natalija Rutgauzer iškovojo sidabro medalį, be to Vitalija Movšovič kartu su Daniel Tarachovskij iškovojo bronzos medalį.

Tenisininkė Alisa Gaivaronskytė iškovojo du aukso medalius, vienetų ir moterų dvejetų kovoje, kartu su Vokietijos sportininke.

Valentina Finkelšteinienė tapo makabiados nugalėtoja veteranių grupėje.

Labai perspektyvi, 15 metų stalo tenisininkė Gerda Šišanovaitė, dalyvaudama suaugusiųjų varžybose ( jaunius dėl mažo dalyvių skaičiaus sujungė su suaugusiais) laimėjo bronzos medalį.

Pats jauniausias makabiados dalyvis -10-ies metų šachmatininkas Daniel Šer užėmė labai aukštą 4 vietą tarp vaikų iki 18 metų, žaisdamas su tarptautiniais meistrais ir didmeistriais. Jo treneris – tėvas Eduard Šer.

Tėvas ir sūnus Eduard ir Daniel Šer

Europos makabiadą vainikavo Lietuvos sporto klubo “Makabi” mažojo futbolo komanda, iškovojusi sidabro medalius. Žaidžiantis treneris Arūnas Šteinas, komandos vadovai: Matvejus Frišmanas ir Gercas Žakas.

Makabiadoje buvo parengta įdomi kultūrinė programa: ekskursijos, pamaldos didžiausioje Budapešto sinagogoje ir vakarienė žaidynių dalyviams.