Lietuvos “Makabi” mažoji  “Makabiada”  skirta  Lietuvos 100-čiui

Lietuvos “Makabi” mažoji “Makabiada” skirta Lietuvos 100-čiui

Šių   metų  birželio  17 d. sekmadienį  Vilniuje Edukologijos universitete  įvyko    Lietuvos “Makabi” mažoji “ Makabiada”  skirta  Lietuvos  100-čiui, kurioje dalyvavo LSK “Makabi” sportininkai iš  Vilniaus, Kauno,  Panevėžio, Šalčininkų, Lentvario ir Izraelio studentai iš Kauno. Visi  varžybų  dalyviai  buvo  apdovanoti  atminimo  medaliais, o jauniausia varžybų dalyvė Grytė Vaisbrodė – atminimo taure. Visų komandinių sporto šakų kiekvienos komandos geriausias sportininkas buvo apdovanotas asmenine taure. Varžybų dalyvius pasveikino Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kuklianky ir LSK “Makabi” viceprezidentas Daumantas LevasTodesas .

Sportininkai rungtyniavo  6 sporto  šakose: salės  futbolo, krepšinio 3×3, tinklinio, stalo  teniso (vyrai, moterys), šachmatai ir badmintonas  (vyrai, moterys).

Salės  futbolo  varžybose  pajėgios Vilniaus (kapitonas Matvejus Frišmanas) ir jungtinė  Kauno-Panevėžio  komandos  (kapitonas Samuelis Ušpicas) tarpusavyje sužaidė lygiosiomis ir bendras įvarčių skirtumas taip pat buvo  lygus, todėl komandos pasidalijo 1-2 vieta. Trečią vietą iškovojo Vilniaus jaunimo komandos futbolininkai.

Krepšinio  varžybose  Kauno-Izraelio studentų jungtinė   komanda  įveikė  Vilniaus  jaunimą rezultatu 15:8.  Baudų metimo  konkurse  po įtemptos kovos netikėtai nugalėjo Šalčininkų komandos tinklininkė  Olga Skirtunienė.

Tinklinio  varžybose  Šalčininkų moterų klubas “Fortūna”  rezultatu 2:0 įveikė Vilniaus suaugusiųjų ir jaunių vyrų tinklininkus, kurie iškovojo 2-ą ir 3-ą vietas.

Stalo teniso  varžybose  dalyvavo   13  sportininkų. Nugalėjo   Ernest Dobrinskij (Šalčininkai). Vilniečiai Dmitrij Moskaliov (2v.) ir Jakov Krasilov (3v.) įtemtoje kovoje įveikęs veteraną Eduardą Gurvičių (Vilnius).

Daugiau nuotraukų.

Šachmatų  varžybose  dalyvavo  6  sportininkai. Nugalėjo  Daniel Dubrovi (V.) –4,5 tšk., antrą  vietą  iškovojo  puikiai  varžybas  organizavęs  Aron Galpern  (V.) – 4,0 tšk.,

trečias  buvo  Iseris Šraibergas (K.) – 3,0 tšk.  Izraelio studentai Tair Biton ir Julian Turgelski pasiliko po prizininkų, nustebino geru žaidimu vyriausias mažosios “Makabiados” dalyvis 83m. panevėžietis Jurij Smirnov.

Badmintono varžybas (15 dalyvių) puikiai organizavo Genadijus Plavinas. Visas prizines vietas iškovojo vilniečiai. Vienetų varžybose: Benediktas Kamantanauskas, Elvydas Baravykas, David Gogičajev. Dvejetus laimėjo: Pasaulio “Makabiados” varžybų dalyvė Vitalija Movšovič, jos tėtis Igor Movšovič ir Algimantas Plytnykas .

Daug padėjo organizuojant varžybas ir teisėjaujant Gercas Žakas, Daniel Dubrovin, Elvinas Ušpicas ir Artiom Perepelica. Po  varžybų  surengti  draugiški  visų  varžybų dalyvių  pietūs.