Vilniuje atidarytas dailininko S. Bako muziejus

Vilniuje atidarytas dailininko S. Bako muziejus

BNS.   Ketvirtadienį Vilniuje atidarytas litvako pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako muziejus.

Tai pirmasis ir kol kas vienintelis muziejus pasaulyje, skirtas šio dailininko kūrybai, pranešė Kultūros ministerija. Kolekciją muziejui padovanojo pats dailininkas, kuris šiuo metu gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Lietuvos žydų bendruomenės tragiškas likimas išlieka negyjančia žaizda. Samueliui Bakui šioje istorijoje teko ypatinga lemtis. Labai simboliška yra ne tik tai, kad jis grįžo į savo gimtąjį Vilnių, taip tarsi liudijant, jog naikinimo pastanga niekuomet netriumfuoja galutinai. Bet taip pat simboliška – tai, kad į Vilnių, į Lietuvą sugrįžta ir Samuelio Bako kūryba“, – kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

Naujojo muziejaus, skirto tik S. Bako kūrybai, salėse bus eksponuojama per 125 tapytojo darbų. Muziejuje taip pat bus eksponuojama ir knyga, kurios puslapiuose piešė devynerių metų berniukas, patekęs į getą. Virtualus lankytojo gidas pateiks ir simbolių aiškinimą bei paties S. Bako garso įrašus, kuriuose jis pasakoja apie vieną ar kitą savo kūrinį. Planuojama, kad muziejus turės dvi ekspozicines erdves.

Vilniuje gimęs dailininkas S. Bakas savo pirmąją parodą surengė Vilniaus gete, būdamas devynerių metų. Į Lietuvą dailininkas S. Bakas grįžo ne tik atidaryti muziejų, bet ir padėkoti trims žmonėms už išsaugotą gyvybę – kunigui Juozui Stakauskui, seseriai Marijai Mikulskai ir inžinieriui Vladui Žemaičiui. Trečiadienį iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus Rotušėje S. Bakui buvo suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas.