Lietuvos Valstybės dieną Makabiadoje Lietuvos “Makabi” delegacija nešė Lietuvos ir Žydų (litvakų) bendruomenės vėliavą

 Lietuvos Valstybės dieną Lietuvos “Makabi” delegacija nešė Lietuvos ir Žydų (litvakų)  bendruomenės vėliavą. Sveikiname žydų bendruomenę ir makabiečius!

Jeruzalėje liepos prasidėjo 20-oji “Maccabiah” Makabiada, kurioje dalyvauja 10 000 žydų atletų iš 80 valstybių. Šios pasaulio žydų Olimpinės žaidynės prasidėjo ketvirtadienį, liepos 6d. Jeruzalės Teddy stadione, dalyvaujant 30 000 žiūrovų.

Lietuvos komandai tai bus 8-toji Makabiada, kadangi  pradėta dalyvauti nuo 1989 metų, kai istorinėje 13 – oje Makabiadoje Lietuvos makabiečiai, pirmi Lietuvos istorijoje tokio aukšto rango varžybose, nešė Lietuvos trispalvę. Nenuostabu, kad „Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas ir kiti klubo veteranai, kaskart vykdami į Izraelį dalyvauti pasaulio žydų Olimpinėse žaidynėse, prisimena kaip „Makabi“ tapo pirmuoju tautiniu klubu po sovietmečio išsiveržusiu iš Sovietų sąjungos ir su Lietuvos vėliava dalyvavusiu Makabiadoje.

„Makabi“ prezidentas Semionas Finkelšteinas sako, kad  2017 m. Lietuvos „Makabi“ delegacijoje dalyvauja 28 sportininkai, kurie rungsis 8-sporto šakose:(badmintono, plaukimo, mini – futbolo, dziudo, stalo ir lauko teniso, šachmatų ir jojimo). Lietuvos „Makabi“ sportininkams svarbu dalyvauti Makabiadose, jie niekad  nepraleido nei vienų žydų Olimpinių žaidynių. Visada stipresne ar silpnesne komanda, sugebėdavome dalyvauti ir iškovoti medalius. Šį kartą vyksta 5 pajėgūs jauniai, 3 iš jų pretenduoja į medalius. Turim 3 badmintonininkus, plaukiką ir stiprią stalo tenisininkę Netą Alon,  galinčią laimėti medalį. Markas Šamesas ir Vitalija Movšovič – badmintonininkai, galintys kovoti dėl medalių. Suaugusiųjų sportininkų grupėje dėl medalių gali kovoti žinomas šachmatininkas E.Rozentalis, badmintonininkas A. Plavinas, dziudoistas A.Molodeckij.  Salomėja Zaksaitė – pajėgi šachmatininkė vyksta į Makabiadą pirmą kartą. Mūsų futbolo komanda vyksta su nauju žaidžiančiu treneriu Arūnu Šteinu. Trys pajėgūs futbolininkai dėl įvairių priežasčių negali vykti į Makabiadą: Artūro Sobolio neišleido darbdavys, Danieliaus Gunevičiaus neišleido treneris, Romanas Buršteinas negali išvykti dėl šeimyninių priežasčių.

Pasak Makabiados organizatorių, ji yra trečias, pagal dydį sporto renginys pasaulyje, kur atstovaujamos 43 sporto šakos. Didžiausios delegacijos atvyko iš Izraelio ir JAV. Varžybos vyks 68 Izraelio sporto kompleksuose.