Vyriausiasis Briuselio rabinas sako, kad žydams Europoje  nėra ateities

Vyriausiasis Briuselio rabinas sako, kad žydams Europoje nėra ateities

    Jerusalem Post

Briuselis išgyveno liūdną savaitgalį, šiam miestui  grėsė tas pats teroras, kaip prieš savaitę Paryžiuje.  ,,Per  Šabą sinagogos Belgijos sostinėje buvo uždarytos pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo“, – pasakoja rabinas Abraomas Gigi Izraelio radijui 103 FM. Vyriausiasis Briuselio rabinas pirmadienį sakė, kad žydams nebėra ateities Europoje.

Rabinas Abraomas Gigi kalbėjo apie baimės atmosferą Belgijos sostinėje, kuri per pastarąsias dienas tapo uždarytos valstybės miestu.” Gatvėse tvyro  baimės jausmas, belgai suprato, kad jie taip pat tapo teroristų taikiniu. Žydai dabar meldžiasi savo namuose, o ne sinagogose, kai kurie iš jų planuoja emigruoti”,- sakė Gigi.”Nuo Šabo miestas buvo paralyžuotas. Sinagogos buvo uždarytos. Mokyklos ir teatrai uždaryti, prekybos centrai uždaryti ir vieši renginiai uždrausti. Mes gyvename baimėje ir laukiame nurodymų iš policijos ar vyriausybės “,- sakė rabinas.

Pasak rabino Gigi, Belgijoje gyvena 50 000 žydų. Briuselyje “yra 25,000 žydų, 18000 Antverpene, o likusieji gyvena mažesniuose miestuose. Žydai emigruoja į Izraelį, į Kanadą ir JAV, nes jie supranta, kad nėra ateities žydams Europoje bet ir ekonominės sąlygos taip pat stumia jaunus žmones išvykti į Izraelį ar kitas valstybes.”Manau, kad žydams išvykimas  gyventi  į Izraelį yra svarbus kiekvieno asmeniškas apsisprendimas”,- mano Gigi. ” Izraelis – tai yra kažkas, ko žydai iš kartos į kartą ilgėjosi. Bet žydai neturėtų rinktis gyvenimo Izraelyje iš baimės, be to jie visuomet ilgėsis praeities.“

Rabinas įsitikinęs, žmonės turėtų vykti iš meilės Izraeliui .