Panevėžio žydų bendruomenė priėme svečius iš 11 šalių

Panevėžio žydų bendruomenė priėme svečius iš 11 šalių

Balandžio 28 d. Panevėžyje lankėsi 17-18 metų moksleiviai ir istorijos mokytojai iš 11 šalių 47 mokyklų (Izraelio, Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Rusijos, Baltarusijos, Armėnijos). Visi jie – tarptautinio projekto „Hevtiba“dalyviai. Žydų jaunimas iš buvusios Tarybos Sąjungos šalių keliauja pagal įgyvendinamą projektą,kuris skirtas  Holokausto istorijos, žydų kultūros ir tradicijų pažinimui. Kiekvienais metais projekto dalyviai aplanko  skirtingas šalis. Prieš metus jie lankėsi Baltarusijoje, užpernai – Ukrainoje.

Panevėžyje saulėtą balandžio dieną apsilankė 700 jaunų žmonių. Šešių grupių atstovus nuoširdžiai pasitiko Panevėžio miesto žydų bendruomenės nariai. Bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman prie skulptūros „Gedinti žydų motina“ papasakojo trumpą istoriją apie žydus, gyvenusius Panevėžyje iki II pasaulinio karo. Po trumpos foto sesijos, projekto dalyviai susiskirstė į nedideles grupes ir atliko iš anksto mokytojų parengtas užduotis: moksleiviams buvo pateiktos situacijos-dilemos Holokausto tematika ir kiekviena grupė, remiantis anksčiau išklausyta istorine informacija, turėjo argumentuotai „išspręsti“pasiūlytas dilemas.

Vėliau projekto dalyviai nukeliavo prie paminklo „Geto vartai“ ,kur jiems buvo papasakota Panevėžio geto istorija. Prieš išvykdami atgal į Vilnių, visi apsilankė Panevėžio miesto žydų bendruomenėje, įsikūrusioje buvusioje žydų mergaičių gimnazijoje. Čia jiems buvo papasakota bendruomenės istorija, supažindinta su jos veikla, įteiktos atminimo dovanos ir suvenyrai.

Projekto kūrėjas ir vienas organizatorių Moše Mihles, Izraelio pilietis, buvęs Vilniaus gyventojas, pasidžiaugė, kad šiemet projekto dalyviai pirmą kartą apsilankė Lietuvoje ir atvyko į Panevėžį. Daugelis dalyvių nenumanė, jog Panevėžyje iki II pasaulinio karo nuolatos gyveno tiek daug išsilavinusių ir verslių žydų, kūrusių turtingą šio miesto žydišką istoriją.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8