Kauno žydų bendruomenės naujienos

Kauno žydų bendruomenės naujienos

Kauno žydų bendruoemnės pirmininkas Gercas Žakas dalinasi nepaprasto koncerto Kaune ir Alytuje įspūdžiais savo socialinio tinklo profilyje. 
Širdis vis dar dainuoja, o lūpose melodija, Akys nušvinta, o veidą nejučiomis nutvieskia šypsena, prisiminus sekmadienio vakaro gėrį, kurį Kauno menininkų namuose gausiai susirinkusiai publikai padovanojo iš Jungtinių valstijų Kauno žydų bendruomenės pakviesti jidiš dainų atlikėja Alejandra Czarny ir jos muzikinis partneris, gitaristas Michel Gonzalez.
Dauguma žiūrovų, manau, buvo apžavėti iš atlikėjų sklindančia šiluma ir meile tiek atliekamai muzikai, tiek klausytojams, kurie paliko salę tikrai pakylėti bei išsinešė į namus pačias geriausias emocijas.
Koncerte “Jidiš vėl skamba Kaune. Močiutės dainų įkvėpta” išgirdome ir žinomas jidiš dainas (gera buvo dainuoti visiems drauge), ir negirdėtas su latino prieskoniu, ir pačios Alejandros sukurtas (kai kurioms ji parašė ne tik muziką, bet ir eiles), ir su venesualietišku skambesiu (duoklė gitaristui Michel, gimusiam Venesueloje), ir net tango (juk Alejandra gimusi ir gyvenusi Argentinoje). Kokia daina bebuvo, kiekviena pasakojo istoriją – istoriją apie džiaugsmą ir liūdesį, apie žmogaus vienatvę ir pasirinkimus, istoriją apie gyvenimus.
Gera buvo ne tik atlikėjams (ypač turbūt Alejandrai, kurios močiutė ir visa mamos giminė buvo kauniečiai), bet ir Kauno žydų bendruomenės vadovams, organizavusiems šį koncertą, matyti švytinčius žmonių veidus ir sulaukti jų padėkų.
Štai viena koncertu sužavėta viešnia iš Izraelio pasakė, kad reikia atvažiuoti į Kauną, kad išgirstum tokią jaudinančią žydišką muziką. Kita, perpildyta emocijų, net paliko rankinuką rūbinėje, o poetė dr. Elena Suodiene kitą rytą atsiuntė eilėraštį (skaitykite jį komentare)
Muchas gracias, Alejandra y Michel
O kitos mūsų padėkos keliauja:
Koncertą iš dalies finansavusiems – Kauno m. savivaldybei, Tautinių mažumų departamentui prie LR Vyriausybės, Geros valios fondui!
Mūsų informaciniam partneriui – miesto dienraščiui “Kauno diena”!
Renginio partneriui, be galo nuoširdžiam ir dėmesingam Kauno menininkų namų kolektyvui!
Mūsų mylimai Virginija Vitkiene, be jokių dvejonių įtraukusiai koncertą į Kaunas 2022 uždarymo savaitgalio programą, ir visai jos šauniai komandai!
Ir, be abejo, puikiai Kauno publikai!!! Apgailestaujame, kad ne visi galėjote patekti į šį koncertą, ir nuoširdžiausiai atsiprašome tų, kuriems šį kartą neužteko kėdžių.
O lapkričio 30 d. atlikėjus buvo galima išgirsti 18 val. Alytuje, nuostabiai atrestauruotoje šio miesto, Lietuvos 2022 m. kultūros sostinės, sinagogoje!
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5
  • a6
  • a7