Lietuvos  sporto  klubas (LSK)  “Makabi” dalyvavo festivalyje  “Sportas  visiems”

Lietuvos sporto klubas (LSK) “Makabi” dalyvavo festivalyje “Sportas visiems”

Šių   metų  gegužės  25/7 d. Palangoje  vyko  festivalis   “Sportas  visiems” skirtas  Lietuvos   100-čiui,  kuriame  buvo  5300  dalyvių. Pirmą  kartą  festivalyje dalyvavo    LSK “Makabi” sportininkai  iš  Vilniaus, Kauno  ir Šiaulių. Festivalis   skirtas  skatinti  sportinį  altyvumą  Lietuvoje ir džiugu, kad  LSK “Makabi”  atstovavo  šeimos:  Ušpicai (Kaunas),  Šerai (Šiauliai) ir Vilniaus – Galpernai, Gudzikovskiai  ir Fuksonai. Bėgimo  rungtyje  dalyvavo  Kauno  žydų  bendruomenės  pirmininkas  Gercas  Žakas.

Nebuvo  varžybose  LSK  “Makabi” prezidento  Semiono  Finkelšteino,  kuris  tuo  metu  Izraelyje  dalyvavo  Pasaulio  Makabi  Asociacijos (Maccabi  World  Union)  kongrese.  Didelė  garbė  Lietuvos  sportui – S. Finkelšteinas  išrinktas  į  Pasaulio  Makabi  Asociacijos  vykdomąjį  komitetą (MWU  Executive)  2018-2022  metų  Laikotarpiui.

Lietuvos  sportininkai  rungtyniavo  5 sporto  šakose:  krepšinio (trys  prieš  tris),  paplūdimio  tinklinio,  šachmatų,  petankės  ir  bėgimo.

Krepšinio  varžybose (buvo  14  komandų)  Kauno   komanda  ( kapitonas  Elvinas  Ušpicas)  pogrupyje    įveikė “Motorkę” (LSU) – 12:5  ir  “Kazand2” (Kernavė) – 11:5. Po to nugalėjo  “Sviestas” (Kaunas) -10:3  ir  “Aukštaitijos  akmenys” (Panevėžio  raj.) – 10:5. Tik finale po  dramatiškos  kovos  pralaimėjo  “Garso  impulsas” (Plungė)  -13:11. Krepšinio  varžybos  pasižymėjo  meistriškumu  ir  tuo  vertingesni  krepšininkų  iškovoti  sidabro  medaliai.

Šachmatų  varžybose   talentingas   9-metis  Daniel  Šer (Šiauliai)  dalyvavo 2-juose  turnyruose.  Pirmajame – ( 16 dalyvių)  jis iškovojo  9 vietą (tarp  jaunių – 2 v.).  Šiame  turnyre  vilnietis  Aron  Galpern  laimėjo 7v.  Antrajame  turnyre (21  dalyvis)  Daniel  bendroje  įskaitoje  laimėjo  3 v., o  tarp jaunių  tapo  čempionu.  Daniel  Šer  laimėjo  visų  spalvų  medalius.

Bėgimo  varžybos  surinko  daugiausiai  dalyvių. Vilnietis 10-metis  Alan  Galpern  1 km. distancijoje  bendroje  įskaitoje  tarp  215  bėgikų  iškovojo  63 v. Tarp jaunučių  iki  12 m. jis laimėjo  labai  aukštą  4 v. nors  ir buvo 2m. jaunesnis  už  prizininkus.

LSK  „Makabi“  sportininkai   sėkmingai  dalyvavo  festivalyje  „Sportas  visiems“  ir  laimėjo  4 medalius: aukso, 2  sidabro  ir  bronzos.    Už  dalinę  finansinę  paramą  dalyvavimui  šiose  varžybose  LSK  „Makabi“   dėkoja  Geros  Valios  Fondui, taip pat    Kūno  kultūros  ir  sporto  departamentui.