Sėkmingas Lietuvos sporto klubo „Makabi“ pasirodymas pasaulinėje Makabiadoje

Liepos 4 -18 dienomis Izraelyje Lietuvos “Makabi” 28 sportininkų delegacija dalyvavo  20-oje pasaulinėje Makabiadoje. Šiose varžybose, kurios dar vadinamos žydų olimpinėmis žaidynėmis, dalyvauja  virš  10000 sportininkų iš 80 šalių, kurie varžosi 45 sporto šakose. Be susitikimų sportinėse varžybose, ,vykusiose puikiuose stadionuose bei sporto centruose, žydai iš viso pasaulio dalyvauja  daugybėje programų ir susitikimų.

Nuotraukoje:Neta Alon  laimėjo aukso medalį stalo teniso asmeninėse jaunių varžybose ir dar vieną aukso medalį mišriose jaunių porose su izraeliečiu Janivu Karmazinu.

Lietuvos delegacija , kurioje yra 28 nariai, dalyvavo 7 sporto šakų varžybose ir  iškovojo šešis  žaidynių medalius! Labiausiai pasižymėjo  šešiolikmetė stalo tenisininkė Neta Alon. Ji iškovojo aukso medalius jaunių grupėje vienetų varžybose, ir kartu su Izraelio stalo tenisininku Janin Karmazin – dvejetų varžybose, bei kartu su Vanesa Ražanskyte moterų   dvejetų varžybose iškovojo bronzos medalius.

Dar du Makabiados medalius jaunių grupėje laimėjo badmintonininkai. Sidabro medalį vienetų varžybose iškovojo Mark Šames, bronzos Daniel Tarachovskij kartu su ukrainiete Natalija Ruzgaizer.

Dar vieną bronzos medalį Lietuvos makabiečiams iškovojo garsus didmeistris –šachmatininkas Eduardas Rozentalis.

Labai aukštą penktą vietą iškovojo mini-futbolo komanda (aukščiausią tarp Europos komandų), kuri liepos 16d.  po baudos smūgių (rungtynės baigėsi 6-6) nugalėjo Meksikos futbolininkus. Turnyro metu  Lietuvos makabiečiai nugalėjo Kubos, Gibraltaro, Švedijos komandas, bet pralaimėjo Australijai ir sužaidė lygiomis su Brazilijos komanda bei tik dėl  blogesnio įvarčių santykio neteko teisės kovoti dėl bronzos medalių.

Makabiados metu “Makabi“ delegacijos vadovai, kartu su Lietuvos Žydų Bendruomenės Pirmininke Faina Kukliansky, Izraelio Litvakų organizacijų vadovais  dalyvavo  susitikime su Lietuvos Respublikos Ambasados  konsulu Aleksandru Kudaba.

Liepos 17 d.vyks  iškilminga Makabiados uždarymo ceremonija.