Lietuvos  sporto  klubo (LSK)  “Makabi” mažoji  “Makabiada”  skirta  Lietuvos  “Makabi”  100-mečiui

Lietuvos sporto klubo (LSK) “Makabi” mažoji “Makabiada” skirta Lietuvos “Makabi” 100-mečiui

Šių   metų  gegužės  21 d. sekmadienį  Vilniuje  įvyko    LSK “Makabi” mažoji “ Makabiada”,  skirta  Lietuvos  “Makabi”  100  metų  jubiliejui,   kurioje dalyvavo  74 LSK “Makabi” sportininkai iš  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių   ir Ukmergės. Visi  varžybų  dalyviai  buvo  apdovanoti  atminimo  medaliais.

Jie  rungtiniavo  5 sporto  šakose: salės  futbolo, krepšinio (trys  prieš  tris), tinklinio, stalo  teniso (vyrai, moterys), šachmatai.

Krepšinio  varžybose  Kauno   komanda  įveikė  Vilniaus (IIv.) ir Klaipėdos (III)v.   Kauno  krepšininkas  Elvis  Ušpicas  laimėjo  baudų  metimo  konkursą  (9 dalyviai),  pataikydamas  6  baudas  iš  eilės.

Salės  futbolo  ir  tinklinio  varžybas  laimėjo  šeimininkai – Vilniaus  komandos.

Stalo  teniso  varžybose  dalyvavo   16  sportininkų  iš  visų 5 miestų.  Nugalėjo Lietuvos  jaunių  stalo  teniso  rinktinės  narė  Neta  Alon (V.),  finale  nugalėjusi  savo  tėvą, žinomą  stalo  teniso  trenerį  Heną  Alon. Tikimės  Netos  Alon  sėkmingo  pasirodymo   liepos mėnesį  Pasaulio “Makabiadoje”  Izraelyje.   Kovoje  dėl  trečiosios  vietos  Feliksas  Lermanas  (Ukmergė),    įveikė  Danielių  Comiką (Kaunas).  Šiaulietis  Lazaris  Soloveičikas  susitikime  dėl  penktos  vietos  įveikė  LSK “Makabi”  Prezidentą   Semioną  Finkelšteiną  (Vilnius).

Šachmatų  varžybose  dalyvavo  12  sportininkų.  Pirmąsias 2 vietas laimėjo vilniečiai, šių  metų  Lietuvos  šachmatų  komandinių  pirmenybių  čempionai: Daniel  Dubrovin (10,5 tšk.)  ir  Boris  Rositsan (9,5 tšk.) . Trečias  buvo   Vladimir  Segal (V.) – 8,5 tšk.

Visose  varžybose  puikiai  teisėjavo   Kauno  žydų  bendruomenės  pirmininkas, tarptautinės  futbolo  kategorijos  teisėjas  Gercas  Žakas.  Po  varžybų  įvyko  draugiški  visų  varžybų  dalyvių  pietūs.