Lietuvos “Makabi” mažoji  “Makabiada”  skirta  Lietuvos  žydams (dviratininkams  I. Anolikui  ir  T. Murnikui), dalyvavusiems  olimpinėse  žaidynėse

Lietuvos “Makabi” mažoji “Makabiada” skirta Lietuvos žydams (dviratininkams I. Anolikui ir T. Murnikui), dalyvavusiems olimpinėse žaidynėse

Šių   metų birželio 19 d. sekmadienį  Kaune  įvyko    Lietuvos “Makabi” mažoji “ Makabiada”, skirta  Lietuvos  žydams (dviratininkams  I. Anolikui  ir  T. Murnikui, kurioje dalyvavo  72 LSK “Makabi” sportininkai iš  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Ukmergės. Visi  varžybų  dalyviai  buvo  apdovanoti  atminimo  medaliais, o moterys – gėlėmis. Jie  rungtiniavo  5 sporto  šakose: salės  futbolo, krepšinio, tinklinio, stalo  teniso (vyrai, moterys), šachmatai  (vyrai, moterys).       Krepšinio  varžybose  Kauno  veteranų  komanda  įveikė  Kauno  jaunimą, geriausi  komandų  žaidėjai  Erikas  Griškevičius  ir  Elvis  Ušpicas  buvo  apdovanoti   prizais. Baudų  metimo  konkurse  (7 dalyviai). Ušpicas  finale  įveikė LSK “Makabi” Tarybos  narį  Eriką  Vainikonį (Vilnius)  ir buvo  apdovanotas  krepšinio  kamuoliu.

Salės  futbolo  varžybose  pajėgi  Šiaulių  komanda  įveikė  vilniečius  rezultatu  7:4. Geriausi  komandų  žaidėjai  Vitalijus  Daniličevas (Š.) ir  Kadis  Jugas (V.)  buvo  apdovanoti   prizais.

Tinklinio  varžybose  Klaipėdos  komanda  įveikė kauniečius  rezultatu  3:1. Geriausi  komandų  žaidėjai  Eugenijus  Tarachovskis (Kl.)  ir  Samuelis  Ušpicas (Kn.)  buvo  apdovanoti   prizais.

Stalo  teniso  varžybose  dalyvavo   16  sportininkų  iš  visų  6 miestų. Nugalėjo  Lietuvos  jaunių  stalo  teniso  rinktinės  narė  Vanesa  Ražinskytė (Š)  finale  nelengvai  nugalėjusi  veteraną  Levą  Jofę (V.)  3:2. Kovoje  dėl  trečiosios  vietos  Viktor  Magin (V.)  sunkiai  įveikė  LSK “Makabi”  Prezidentą   Semioną  Finkelšteiną (V.).

Šachmatų  varžybose  dalyvavo  8  sportininkai. Nugalėjo  Sergej  Alifanov (Š.) – 6,5 tšk., antrą  vietą  iškovojo,  puikiai  varžybas  organizavusi  Roza  Joffė (Kn.) – 5,5 tšk., trečias  buvo  Aleksandr  Korchatov (V.) – 5 tšk.  Gaila, kad aukščiausia  reitingą  turintis  LSK  “Makabi”  Tarybos  narys  Romanas  Buršteinas, šachmatų  turnyro  metu  mušė  įvarčius  futbolo  rungtynėse.

Gausiaisiai  varžybose  dalyvavusi  Kauno  komanda  buvo  apdovanota  žymaus  Lietuvos  stalo  tenisininko  Chaimo  Duškeso  pereinamuoju  prizu, kurį  įsteigė  jo  duktė  Raisa.

Visas  varžybas  puikiai  organizavo  Kauno  žydų  bendruomenės  pirmininkas, tarptautinės  futbolo  kategorijos  teisėjas  Gercas  Žakas  ir  jo  nenuilstanti  padėjėja  Ieva  Černevičiūtė. Po varžybų  įvyko  draugiška  visų  varžybų  dalyvių  vakarienė.